חשבונית עצמית – ככה חוסכים הוצאות מימון

מהי "חשבונית עצמית" ולמי היא טובה?
חשבונית עצמית היא חשבונית שאדם מוציא לעצמו, וזאת לאחר שקיבל אישור שלא לשלם מע"מ בזמן העסקה.

איך מצב כזה קורה , ולמה זה טוב לנו ?

במצב רגיל כאשר עוסק א משלם לעוסק ב בגין שירות או מוצר שקיבל, צד ב מוציא חשבונית לצד א בסך סכום העסקה בתוספת המע"מ המתחייב ממנה, כך למשל לעסקה בגובה 100,000 ₪ יתווסף מע"מ בשיעור 18% נכון לימינו , ולכן יווצר מצב שצד א ישלם 18,000 ₪ נוספים על סכום העסקה המקורית, כאשר בפועל הוא יוכל לדרוש את ההחזר רק בתקופת הדיווח הקרובה למע"מ.
יוצא שבעסקה המתבצעת ביום 1.1.14 צד א המשלם 18,000 ₪ יוכל לדרוש החזר רק ביום 15.3.14 , שזוהי תקופת הדיווח הקרובה שלו, והוא יקבל אותם בפועל רק לאחר כ-30 יום מיום דרישת ההחזר.

בשורה התחתונה אדם שילם ביום 1.1.14 וקיבל את הכסף ביום 15.4.14 – מדובר על 135 יום של בהם אותו אדם היה צריך לממן את הבנקים עד לקבלת החזר .
סעיף 20 לחוק מע"מ בא למנוע מצב זה, ולהקל על העוסקים, בעיקר במצב שבו התשלום הוא קבוע וידוע מראש כשכר דירה.

כיצד זה קורה בפועל?

שני הצדדים ממלאים טופס מקורי עם חתימות מקוריות בלבד (מצ"ב נספח 1) ומקבלים אישור מתחנת מע"מ של אחד משני הצדדים.
המשלם מוציא לעצמו חשבונית מצד אחד, וכך מחייב את עצמו בתשלום מע"מ ולאחר מכן דורש את החזר המע"מ – כך שבפועל הוא לא משלם ולא דורש החזר מהמדינה.
כל עצמאי יודע כי תזרים מזומנים חיובי קריטי להתנהלות שוטפת, ובפרט בעסק בתחילת הדרך , שכל שקל חשוב להקמת תשתית עסקית ראויה, ולכן אם קיימת אפשרות חוקית ופשוטה להפחית את תשלום גבוה וקבוע כשכר דירה – מה טוב !

מדובר על פעולה שניתן לבצע גם בתחילת השכירות , או לאחר תקופה ארוכה, אין חשיבות לזמן בו אנו פונים לקבלת ההקלה.
זה המקום לומר כי סעיף 20 נותן פתרון מעולה למצב שקיים חשש שהצד שמקבל את התשלום לא יעביר את המע"מ המתחייב ממנו למדינה, כי ידוע שההחזר שלי, תלוי בתשלום שלו, ולכן כאשר מלכתחילה לא מתבצע תשלום של מע"מ אין לנו את החשש הזה.
חשוב להדגיש: יש לצרף חוזה שכירות בין הצדדים לצורך מילוי ט.36 למע"מ וקבלת ההקלה.

מילה לסיום:

מרביתנו רואים ברשויות המס כגורם מאיים ומציק להצלחה ולהתנהלות העסקית שלנו, בדומה לשאר תחומי החיים ידע = כוח , ולכן כדאי להתעדכן בעצמכם או להשתמש באיש מקצוע שיעשה זאת בשבילכם .
כהרגלנו בקודש אנו נעשה את המקסימום כדי שתשלמו את המינימום.

התחברות

איפוס סיסמה

סל הקניות שלך ריק כרגע.

x
סייען נגישות
הגדלת גופן
הקטנת גופן
גופן קריא
גווני אפור
גווני מונוכרום
איפוס צבעים
הקטנת תצוגה
הגדלת תצוגה
איפוס תצוגה

אתר מונגש

אנו רואים חשיבות עליונה בהנגשת אתר האינטרנט שלנו לאנשים עם מוגבלויות, וכך לאפשר לכלל האוכלוסיה להשתמש באתרנו בקלות ובנוחות. באתר זה בוצעו מגוון פעולות להנגשת האתר, הכוללות בין השאר התקנת רכיב נגישות ייעודי.

הסדרי נגישות

בבניין המשרדים קיימים הסדרי נגישות לבעלי מוגבלויות: בבניין בו פועלת החברה, ישנם שירותים נגישים המיועדים למבקרים עם מוגבלויות בכל קומה. כמו כן, קיימות חניות מיוחדות לנכים המגיעים למשרד ברכב ובעלי תו נכה, והן מסומנות בהתאם בחניונים הסמוכים. בנוסף, ניתן להשתמש במעליות הנגישות בבניין, והכניסות למבקרים עם מוגבלויות רחבות ומותאמות. כדי להבטיח נגישות מיטבית, נעשה שימוש בשיפוע בכניסה לבניין, המיועד לבעלי מוגבלויות וכיסאות גלגלים. כמו כן, ניתן להיכנס לבניין ולמשרדים עם חיית שירות.

סייגי נגישות

למרות מאמצנו להנגיש את כלל הדפים באתר באופן מלא, יתכן ויתגלו חלקים באתר שאינם נגישים. במידה ואינם מסוגלים לגלוש באתר באופן אופטימלי, אנה צרו איתנו קשר

רכיב נגישות

באתר זה הותקן רכיב נגישות מתקדם, מבית all internet - בניית אתרים. רכיב זה מסייע בהנגשת האתר עבור אנשים בעלי מוגבלויות.